SavoCup 2022 Tulokset

Tulokset livepalvelussa http://y-smk.live.enymind.fi/live/

Jos tuloksista on kysyttävää tai korjattavaa, yhteyttä voi ottaa sähköpostilla ylasavonmoottorikerho(ät)gmail.com.

Pistetilanne 10.7.2022

PDF-tiedostoMX50.pdf (72 kB)
PDF-tiedostoMX65.pdf (174 kB)
PDF-tiedostoMX85.pdf (142 kB)
PDF-tiedostoSavoTop.pdf (646 kB)

Motocross SavoCup Kuopio 10.7.2022
        
MX50 erä1 

1.    247    Leo Leskinen
2.    12    Jeri Kauppinen
3.    100    Manu Hyyryläinen
4.    50    Niilo Kauppinen
        
MX50 erä2
1.    247    Leo Leskinen
2.    100    Manu Hyyryläinen
3.    12    Jeri Kauppinen
4.    50    Niilo Kauppinen
        
MX65 erä1
1.    96    Hytönen Severi
2.    911    Marttila Jimi
3.    87    Huuskonen Leo
4.    144    Kettunen Eetu
5.    88    Pirttinen Aatos
6.    55    Orava Joel
7.    149    Harjula Jeeli
8.    138    Lintunen Julius
9.    19    Hytönen Santeri
10.    35    Sundbäck Jonathan
11.    36    Visuri Artturi
12.    40    Hakulinen Jooa
13.    63    Honkanen Lyyti
14.    133    Lehmonen Simeon
15.    242    Hietanen Eino
16.    21    Kärkkäinen Hasse
17.    56    Moilanen Jare
18.    94    Kortteinen Luca
19.    11    Tall Otto
20.    944    Kettunen Siru
21.    268    Tossavainen Viljo
22.    727    Kankaanpää Milo
          
MX65 erä2        
1.    96    Hytönen Severi
2.    911    Marttila Jimi
3.    87    Huuskonen Leo
4.    55    Orava Joel
5.    88    Pirttinen Aatos
6.    144    Kettunen Eetu
7.    149    Harjula Jeeli
8.    138    Lintunen Julius
9.    19    Hytönen Santeri
10.    40    Hakulinen Jooa
11.    63    Honkanen Lyyti
12.    36    Visuri Artturi
13.    133    Lehmonen Simeon
14.    94    Kortteinen Luca
15.    727    Kankaanpää Milo
16.    21    Kärkkäinen Hasse
17.    56    Moilanen Jare
18.    35    Sundbäck Jonathan
19.    11    Tall Otto
20.    242    Hietanen Eino
21.    944    Kettunen Siru
22.    268    Tossavainen Viljo
          
        
MX85 erä1

1.    78    Heikkinen Remu
2.    311    Lehmonen Santeri
3.    911    Marttila Jimi
4.    13    Lehmonen Severi
5.    24    Leskinen Patrik
6.    7    Chevassus Joosua
7.    83    Röntynen Veikka
8.    95    Kortteinen Mico
9.    15    Savela Eetu
10.    231    Krohn Isac
11.    149    Harjula Jeeli
12.    29    Kumpulainen Veeti
13.    468    Lehtonen Miro
        
MX85 erä2
1.    78    Heikkinen Remu
2.    311    Lehmonen Santeri
3.    911    Marttila Jimi
4.    13    Lehmonen Severi
5.    7    Chevassus Joosua
6.    24    Leskinen Patrik
7.    83    Röntynen Veikka
8.    15    Savela Eetu
9.    149    Harjula Jeeli
10.    95    Kortteinen Mico
11.    231    Krohn Isac
12.    468    Lehtonen Miro
          
SavoTop B erä1
1.    83    Vesterinen Tommi
2.    785    Laasonen Mikko
3.    397    Isokääntä Timo
4.    707    Tiitto Iisakki
5.    827    Kankaanpää Jussi
6.    248    Hietanen Timo
7.    728    Timlin Mikko
8.    811    Kämäräinen Mikko
9.    480    Plusisaari Jesse
10.    154    Kukkonen Kaapo
11.    414    Komulainen Kari
12.    421    Laine Jari
13.    49    Lipponen Marko
14.    26    Kiappi Vitali
15.    786    Saastamoinen Jari
16.    52    Kärkkäinen Erkki
17.    231    Vauhkonen Tuomo
18.    359    Vauhkonen Tuukka
19.    124    Jaakola Henri
20.    73    Hautanen Heini
21.    15    Vehniäinen Hannu
22.    227    Tynkkynen Jere
23.    784    Hirvonen Pekka
          
SavoTop B erä2
1.    83    Vesterinen Tommi
2.    785    Laasonen Mikko
3.    397    Isokääntä Timo
4.    227    Tynkkynen Jere
5.    707    Tiitto Iisakki
6.    784    Hirvonen Pekka
7.    827    Kankaanpää Jussi
8.    248    Hietanen Timo
9.    480    Plusisaari Jesse
10.    811    Kämäräinen Mikko
11.    728    Timlin Mikko
12.    88    Halonen Elias
13.    421    Laine Jari
14.    414    Komulainen Kari
15.    154    Kukkonen Kaapo
16.    49    Lipponen Marko
17.    26    Kiappi Vitali
18.    52    Kärkkäinen Erkki
19.    786    Saastamoinen Jari
20.    231    Vauhkonen Tuomo
21.    359    Vauhkonen Tuukka
22.    73    Hautanen Heini
23.    124    Jaakola Henri
24.    15    Vehniäinen Hannu
        
SavoTop A erä1
1.    29    Nissinen Pekka
2.    16    Rönkkö Jere
3.    24    Koskinen Kasperi
4.    531    Lukkarinen Aapo
5.    380    Nurmonen Jyri-Pekka
6.    77    Kylllönen Viljami
7.    259    Pekkarinen Tatu
8.    285    Ritvanen Markus
9.    76    Nieminen Veeti
10.    26    Kämäräinen Santeri
11.    10    Lehtonen Esko
12.    226    Hakkarainen Aapo
13.    75    Korhonen Matias
14.    250    Lappalainen Eemeli
15.    31    Nieminen Aatu
16.    428    Hirvi Niklas
17.    88    Halonen Elias
        
SavoTop A erä2
1.    29    Nissinen Pekka
2.    24    Koskinen Kasperi
3.    16    Rönkkö Jere
4.    380    Nurmonen Jyri-Pekka
5.    531    Lukkarinen Aapo
6.    259    Pekkarinen Tatu
7.    77    Kylllönen Viljami
8.    26    Kämäräinen Santeri
9.    76    Nieminen Veeti
10.    10    Lehtonen Esko
11.    226    Hakkarainen Aapo
12.    75    Korhonen Matias
13.    250    Lappalainen Eemeli
14.    428    Hirvi Niklas
15.    31    Nieminen Aatu
 

Motocross Savocup Siilinjärvi 9.7.2022 tulokset
        
MX50 erä1        
1.    247    Leo Leskinen
2.    100    Manu Hyyryläinen
3.    12    Jeri Kauppinen
4.    14    Emil Turunen
5.    50    Niilo Kauppinen
        
MX50 erä2
1.    247    Leo Leskinen
2.    100    Manu Hyyryläinen
3.    14    Emil Turunen
4.    12    Jeri Kauppinen
5.    50    Niilo Kauppinen
        
MX65 erä1
1.    87    Huuskonen Leo
2.    148    Oinonen Sami
3.    144    Kettunen Eetu
4.    138    Lintunen Julius
5.    149    Harjula Jeeli
6.    40    Hakulinen Jooa
7.    36    Visuri Artturi
8.    727    Kankaanpää Milo
9.    242    Hietanen Eino
10.    63    Honkanen Lyyti
11.    11    Tall Otto
12.    94    Kortteinen Luca
13.    21    Kärkkäinen Hasse
14.    268    Tossavainen Viljo
15.    329    Ålander Aatu
         
MX65 erä2

1.    87    Huuskonen Leo
2.    144    Kettunen Eetu
3.    149    Harjula Jeeli
4.    138    Lintunen Julius
5.    40    Hakulinen Jooa
6.    36    Visuri Artturi
7.    63    Honkanen Lyyti
8.    242    Hietanen Eino
9.    94    Kortteinen Luca
10.    11    Tall Otto
11.    21    Kärkkäinen Hasse
12.    329    Ålander Aatu
13.    268    Tossavainen Viljo
14.    727    Kankaanpää Milo
          
MX85 erä1
1.    78    Heikkinen Remu
2.    24    Leskinen Patrik
3.    7    Chevassus Joosua
4.    83    Röntynen Veikka
5.    468    Lehtonen Miro
6.    149    Harjula Jeeli
7.    15    Savela Eetu
8.    711    Isokääntä Niklas
9.    95    Kortteinen Mico
10.    443    Juntunen Joonatan
11.    11    Pitkänen Veeti
        
MX85 erä2

1.    78    Heikkinen Remu
2.    7    Chevassus Joosua
3.    24    Leskinen Patrik
4.    83    Röntynen Veikka
5.    711    Isokääntä Niklas
6.    15    Savela Eetu
7.    149    Harjula Jeeli
8.    443    Juntunen Joonatan
9.    468    Lehtonen Miro
10.    11    Pitkänen Veeti
         
SavoTop B erä1
1.    761    Ekholm Tuukka
2.    785    Laasonen Mikko
3.    60    Heiskanen Henri
4.    810    Rautiainen Mika
5.    248    Hietanen Timo
6.    728    Timlin Mikko
7.    827    Kankaanpää Jussi
8.    421    Laine Jari
9.    811    Kämäräinen Mikko
10.    480    Plusisaari Jesse
11.    72    Turunen Tuomas
12.    703    Tenhunen Ville
13.    26    Kiappi Vitali
14.    52    Kärkkäinen Erkki
15.    786    Saastamoinen Jari
16.    32    Kärkkäinen Petteri
17.    22    Hämäläinen Jouko
18.    270    Jäntti Ari
19.    73    Hautanen Heini
20.    124    Jaakola Henri
21.    15    Vehniäinen Hannu
22.    31    Nieminen Aatu
        
SavoTop B erä2
1.    761    Ekholm Tuukka
2.    60    Heiskanen Henri
3.    785    Laasonen Mikko
4.    810    Rautiainen Mika
5.    480    Plusisaari Jesse
6.    827    Kankaanpää Jussi
7.    248    Hietanen Timo
8.    811    Kämäräinen Mikko
9.    728    Timlin Mikko
10.    421    Laine Jari
11.    703    Tenhunen Ville
12.    72    Turunen Tuomas
13.    786    Saastamoinen Jari
14.    52    Kärkkäinen Erkki
15.    26    Kiappi Vitali
16.    32    Kärkkäinen Petteri
17.    124    Jaakola Henri
18.    270    Jäntti Ari
19.    22    Hämäläinen Jouko
20.    73    Hautanen Heini
21.    15    Vehniäinen Hannu
          
SavoTop A erä1
1.    24    Koskinen Kasperi
2.    16    Rönkkö Jere
3.    531    Lukkarinen Aapo
4.    380    Nurmonen Jyri-Pekka
5.    152    Keränen Santeri
6.    259    Pekkarinen Tatu
7.    285    Ritvanen Markus
8.    25    Kumpulainen Otto
9.    10    Lehtonen Esko
10.    83    Vesterinen Tommi
11.    37    Nyyssönen Joni
12.    75    Korhonen Matias
13.    228    Holopainen Tero
14.    76    Nieminen Veeti
15.    241    Sirkko Juuso
16.    63    Riikonen Jonas
17.    250    Lappalainen Eemeli
18.    221    Kinnunen Antti
19.    397    Isokääntä Timo
20.    15    Kuosmanen Tuukka
21.    428    Hirvi Niklas
22.    100    Kortelainen Arttu
23.    707    Tiitto Iisakki
24.    745    Virkkala Mikko
25.    784    Hirvonen Pekka
26.    227    Tynkkynen Jere
27.    192    Kalliokoski Miikka
        
SavoTop A erä2
1.    16    Rönkkö Jere
2.    531    Lukkarinen Aapo
3.    380    Nurmonen Jyri-Pekka
4.    24    Koskinen Kasperi
5.    259    Pekkarinen Tatu
6.    152    Keränen Santeri
7.    285    Ritvanen Markus
8.    25    Kumpulainen Otto
9.    10    Lehtonen Esko
10.    76    Nieminen Veeti
11.    37    Nyyssönen Joni
12.    75    Korhonen Matias
13.    228    Holopainen Tero
14.    241    Sirkko Juuso
15.    83    Vesterinen Tommi
16.    100    Kortelainen Arttu
17.    250    Lappalainen Eemeli
18.    63    Riikonen Jonas
19.    15    Kuosmanen Tuukka
20.    428    Hirvi Niklas
21.    397    Isokääntä Timo
22.    745    Virkkala Mikko
23.    227    Tynkkynen Jere
24.    707    Tiitto Iisakki
25.    784    Hirvonen Pekka
          
 

MX50 Keitele 28.5.2022

1.erä
1. 247 Leo Leskinen
2.  12 Jeri Kauppinen
3.  14 Emil Turunen
4.  50 Niilo Kumpulainen

2.erä
1. 247 Leo Leskinen
2.  14 Emil Turunen
3.  12 Jeri Kauppinen
4.  50 Niilo Kumpulainen

 

MX50 Iisalmi 29.5.2022

1.erä
1. 247 Leo Leskinen
2.  12 Jeri Kauppinen

2.erä
1. 247 Leo Leskinen
2.  12 Jeri Kauppinen